článek

Power BI slovník - Pracovní prostor (Workspace)

Pracovní prostor (Workspace) je vyhrazený prostor webové služby, do kterého jsou publikovány reporty a který dále organizuje datové sady, sestavy, dashboardy, datové toky a Power BI aplikace. 

V pracovním prostoru administrátoři pracovního prostoru (jde typicky o Power BI developery) nastavují politiku přístupu jak k pracovnímu prostoru (jmenují další administrátory, členy pracovního prostoru, přispěvatele a čtenáře), tak k datovým setům, i způsob sdílení reportů (dashboardů, podkladových dat) pro koncové zákazníky a další Power BI developery, kteří chtějí používat existující datové sady jako vstupy pro další BI reporting. V pracovním prostoru developer nastavuje datové brány k jednotlivým datasetům, určuje kdy, mají probíhat pravidelné refreshe datových sad, a pouze v pracovním prostoru může developer vytvářet
dashboardy. Pracovní prostor nemá v Power BI Desktopu alternativu – existuje pouze
v cloudu.

 

Pokračování zase příště :).

Ing. Martin Haman

Vystudoval obor Veřejná ekonomika a správa na Masarykově univerzitě. Absolvoval mnoho odborných zkoušek (Microsoft Certified Solutions Associate: BI Reporting, Microsoft Office specialist na úrovni Master, Microsoft Certified Application Specialist na úrovni Master, ECDL, Master in Presentation Skills…). Od roku 2005 se věnuje školení Office aplikací s pozdějším zaměřením na Power BI, DAX jazyk, analýzu dat a reporting. Specializuje se na tvorbu reportů na zakázku. Power nástroje si velmi rychle oblíbil a využil je na řešení problémů, které běžný Excel neumí. Novou úroveň reportingu nabídl Power BI Desktop, který se stal jeho nejoblíbenější aplikací.

Další zprávy z této kategorie