článek

Nové posily Moore Stephens v Praze

Praha, 11. prosince 2017: Martin Houska se stává novým partnerem poradenské společnosti Moore Stephens. Firma jmenovala také novou provozní ředitelku Zuzanu Prokopcovou.

Společnost Moore Stephens se dohodla na jmenování nového partnera. Je jím Martin Houska, který se již více než 20 let specializuje na daňové poradenství, nastavování přeshraničních daňových struktur a realizace komplexních podnikových transakcí. Spolu s Martinem Houskou přichází do pražské kanceláře Moore Stephens také jeho tým z poradenské kanceláře Acredos. Jedná se přitom již o druhé významné rozšíření týmu společnosti v tomto roce, paralelně s ním proběhla v prosinci také fúze s plzeňskou kanceláří Tax Partners. Několik dalších transakcí je v jednání. „Za 22 let jsme narostli z malé lokální kanceláře do první desítky společností v našem oboru na českém trhu. Není nám známa firma na českém trhu v majoritním vlastnictví českých partnerů, která by byla před námi. Toto je pro všechny partnery velkou odpovědností a závazkem do budoucna,“ uvádí Miroslav Jandečka, řídící partner Moore Stephens.

 

Součástí změn v Moore Stephens je také vyčlenění samostatné pozice provozní ředitelky, na kterou nastupuje Zuzana Prokopcová. „I v dalších letech máme v plánu růst, zejména prostřednictvím pokračujícího organického růstu našich základních služeb a zaměření na konzultační služby s vysokou hodnotou pro klienty. Proto také potřebujeme zázemí profesionálně fungující firmy,“ dodává Miroslav Jandečka.

 

Záměr ukončit své působení na pozici partnera Moore Stephens zodpovědného za daňovou část pražské kanceláře naopak oznámil Robert Jurka, který se bude dále věnovat vlastním projektům. „Robertovi chci poděkovat za dosavadní spolupráci a jeho významný podíl na rozvoji naší pražské kanceláře. Byl skvělým kolegou, svými podněty a neocenitelnými zkušenostmi aktivně šířil jméno pražského daňového týmu nejen u nás, ale i u kolegů z Moore Stephens v zahraničí,“ uzavírá Miroslav Jandečka.

 

 

  Martin Houska je majitelem a jednatelem poradenské kanceláře Acredos. Od roku   2012 do roku 2014 působil jako ředitel daňového a právního oddělení PricewaterhouseCoopers Česká republika a v letech 2004–2012 jako senior manažer ve společnosti KPMG. Několik let také vedl sekci Mezinárodního zdanění a cla Komory daňových poradců. Vystudoval účetnictví a finanční řízení podniku na Vysoké škole ekonomické v Praze a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Je certifikovaným daňovým poradcem, držitelem diplomu Asociace certifikovaných účetních (FCCA) a absolventem MBA programu UCLA Anderson School of Management. Firmu Acredos založil v roce 1997, takže již 20 let pomáhá s daněmi a účetnictvím českým podnikatelům. Zaměřuje se zejména na pomoc společnostem českých vlastníků a podnikatelům, které začíná zajímat distribuce peněz zpět z podnikání. Prioritou je přitom ochránit majetek vlastníka a zajistit, aby i v případě nepředvídané události byla majetková újma co nejmenší.

 

Zuzana Prokopcová působila v letech 2014 až 2016 na pozici místopředsedkyně představenstva Českého Aeroholdingu, a.s., kde měla na starosti controlling, treasury, účetnictví a daně, interní audit a risk management. Zkušenosti z oblasti poradenských služeb získala díky dlouholetému působení ve společnosti PricewaterhouseCoopers v České republice, Kazachstánu a Rusku (2007–2014). Je absolventkou Fakulty financí a účetnictví oboru účetnictví a finanční řízení podniku na Vysoké škole ekonomické v Praze a je členkou Asociace certifikovaných účetních (FCCA).

 

  

O Moore Stephens v České republice

__________________________________________________________________________________

Moore Stephens je jednou z předních poradenských společností působících na českém trhu. Klientům pomáhá řešit finanční, účetní, daňové a právní otázky. S 220 zkušenými odborníky a kancelářemi v Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Domažlicích, Jindřichově Hradci a spolupracující kanceláří v Brně je klientům na blízku vždy, když je potřeba. Obrat Moore Stephens v České republice překročil v roce 2016 hranici 200 milionů korun.

Společnost, která je nezávislým členem mezinárodní poradenské sítě Moore Stephens, je v majoritním vlastnictví českých partnerů.

Mezinárodní síť poradenských firem Moore Stephens sdílí znalosti a know-how s více než 27.000 odborníky ve 108 zemích. Více se dozvíte na www.moorestephens.cz.

 

Další zprávy z této kategorie