akce

Dvě slova, která nejvíce rezonovala na Vánočním setkání členů CAFIN: seberealizace a hokej

6. prosince proběhlo v Galerii Louvre Vánoční setkání členů CAFIN. Největším lákadlem programu setkání byla přednáška osobního kouče a hokejového trenéra Mariana Jelínka. 

Program zahájil předseda Řídícího výboru asociace Ladislav Profota vyhlášením autorů nejlepších FINdiplomek. „Dobře si je prohlédněte. Jsou to budoucí finanční ředitelé a manažeři.“

Projekt FINdiplomka se v letošním roce konal poprvé a pan Profota jej zhodnotil jako velice zdařilý, a tak není pochyb o tom, že na dalším Vánočním setkání se opět s dalšími nadanými studenty potkáme. A kdo že je autorem nejlepší FINdiplomky? Za vítěznou diplomovou prací „Business Intelligence v oblasti rychloobrátkového zboží“ stála Tereza Fixová z Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT.

 

 

Největší věci lidé dokázali bez motivace

„Jak donutíte nažranou lvici lovit?“ Zeptal se v úvodu přednášky, která následovala po vyhlášení FINdiplomky, kouč Marian Jelínek. Účastníkům setkání sdělil, že největším motorem lidské snahy je vlastně seberealizace a potěšení z činnosti samotné. „Motivací lvice je hlad. Pokud je nažraná, jak ji chcete motivovat? Lov ji jedině musí bavit.“ Objasnil Marian Jelínek. Zdůraznil však, že potřeba je oboje, seberealizace i motivace (nejčastěji finanční), které spolu mají tvořit rovnováhu. „Motivace je rácio. Seberealizace je srdce.“

Marian Jelínek povídal skutečně poutavě. Po přednášce dokonce zaznělo, že pan Jelínek byl zatím nejlepším hostem vánočních setkání.

 

 

Po přednášce pana Jelínka se členové sešli k hromadnému focení. Kdo měl zájem, mohl pak po rautu, na kterém nechyběl kapr, vinná klobása nebo bramborový salát, využít možnost pořídit si foto v brankářské helmě či hokejovém dresu ve fotokoutku. 

Letošní host nasadil pro budoucí setkání vysokou laťku, a proto pokud máte typ na zajímavou osobnost, kterou byste rádi na dalším setkání viděli, určitě neváhejte a dejte nám vědět. 

 

Ivana Dvořáková

Další zprávy z této kategorie